Skip To Main Content

Mobile Toggle

Main Header Container

Mobile Toggle

Header Utility

Search Container

Landing Nav

Breadcrumb

Staff Directory

Mary Acres

Teacher - Social Studies

Angela Adams

Assistant Principal

Manuel Alarcon

Custodian

Rafael Alarcon

Custodian

Alys Alexander

Teacher - Health/Coach

Iris Alvarado

Food Service Specialist

Yenny Alvarez

Teacher - At Risk

Andrea Ayala Quevedo

Custodian

Kimberly Bambico

Secretary

Virginia Bass

Secretary

Clinton Baughn

Teacher - Science

Breanne Bell

Instructional Specialist Title I

Benjamin Beltran

Teacher - Social Studies/Coach

Kelly Bender

Teacher - Science

Laura Bennett

Teacher - Social Studies

Tina Biddle

Secretary

Tiffany Blakemore

ISIP Aide

Ann Bobo

Teacher - Family/Consumer Sciences

Wesley Bolton

Teacher - Science

Jennifer Borders

Band Director

Alyssa Boyett

Teacher - English

Deidra Boykin

Clinic Aide

Chad Bradford

Teacher - Social Studies

Jessica Braswell

Teacher - Math

Barbara Brown

CTE Teacher

Lacy Brown

Assistant Band Director

Stephanie Buce-Dodson

Teacher - Family/Consumer Sciences

Ryan Burke

Teacher - Theatre Arts

Kellie Burnside

Teacher - Science

Norma Bustos

Special Education Life Skills Aide

Andrew Byrd

Teacher - English

Laura Caffrey

Teacher - English

Marcella Cain

Teacher - Math

Xavier Carmond

Custodian

Roxana Carreon

Nurse

Jacklyn Chapasko

Counselor, last names: Roe - Z

Willie Clark

Teacher - Special Education

Chaney Clements

Special Education Life Skills Aide

Pamela Clemons

APEX Aide

Emily Cornelius

Teacher - English

Dwain Crawford

Teacher - Physical Education/Coach

Shelby Cromeens

Teacher - Dance

Janette Cross

Intervention Counselor

Pamela Cross

Counselor, last names: Mom - Rod

Kayleigh Davis

Teacher - Special Education

Chase Dinkel

Teacher - Social Studies/Coach

Laquencia Dorsey

Teacher - Physical Education/Coach

Melanie Doverspike

Food Service Manager

Daniel Dudney

Band Director

Colleen Duke

Librarian

Jaime Duran

Instructional Specialist Title I

Christi Elkins

Intervention Counselor

Shellie Elliott

Teacher - English

Sascha Ervin

Teacher - Social Studies

Samantha Eskalis

Teacher - Math

Javier Espinoza

Teacher - Health/Trainer

Melinda Evans

Teacher - Science

Shelly Faulkner

Assistant Principal

Austin Ferguson

Teacher - English

David Flores

Assistant Principal, Student Services

April Floyd

CTE Teacher

Bradley Fowler

Teacher - Health Science

Jonathan Fowler

Teacher - Social Studies/Coach

Stacy Gallegos

CTE Teacher

Kimberly Gamble

CTE Counselor, last names: Heo - Mol

Gabriela Garcia

Custodian

Valinda George

Teacher - Special Education

Michael Gibson

Assistant Band Director

Melonie Godeaux

Teacher - English

Dlana Gonnell

Testing Coordinator

Reta Gossett

Teacher - Special Education

Megan Gowan

Art Teacher

Robert Graham

Teacher - Science

Christopher Griffin

Teacher - Science

Katherine Griffin

Teacher - Math

Melissa Griffin

Teacher - Science

Marisol Guarnero

Library Aide

Gabriela Guevara

Registrar's Secretary

Genesis Gutierrez

Secretary

Karissa Harrelson

Teacher - English

Michelle Harris

Teacher - Math

Donovan Harrison

Teacher - Social Studies/Coach

Jonathan Hart

Teacher - Business

Krystal Hart

Teacher - English

Mary Hawkins

Teacher - Family/Consumer Sciences

Theresa Hazlett

Teacher - ISIP

Brian Hennig

Teacher - English

Erika Herbert

Teacher - Special Education

Julio Hernandez

Teacher - Math/Coach

Maria Hernandez

Custodian

Veronica Hernandez

Special Education Life Skills Aide

Julio Hernandez Maldonado

Security Guard

Ethan Herrera

Custodian

Jordan Heusinkveld

Teacher - Math/Coach

Michael Hill

Custodian

Alexandra Hochstedler

Teacher - Business/Coach

Michael Holden

Teacher - English

Ashlee Holmes

Teacher - Spanish

Dakota Hope

Orchestra Director

David Howard

Teacher - Social Studies

Karen Ivey

Special Education Life Skills Aide

Edwin James

Security Guard

Brittini Jeanbaptiste

Teacher - Science

Derrick Jefferson

Teacher - Physical Education/Coach

Yeeun Jeon

Teacher - Math

Emily Johnson

Teacher - Special Education

Lindsey Jones

CTE Teacher

Lindy Jones

Teacher - English

Christine Jorgensen

Teacher - Physical Education/Coach

Jordan Kersh

Teacher - Math/Coach

Jason Kimmel

Teacher - Social Studies

Cynthia Klassen

Teacher - Math

Amanda Krafft

Teacher - English

Jordan Larsen

Teacher - Social Studies

Hernando Ledezma

Teacher - Health/Coach

Steven Lemley

Teacher - Physical Education/Coach

Layla Lewis

Diagnostician

Michelle Lopresti

Assistant Principal

Rebecca Lynch

Teacher - Social Studies

Peter Machera

Teacher - English

Dustin Maddox

Teacher - Social Studies/Coach

Jeffrey Maners

Teacher - Math

Shawn Marshall

Teacher - Science

Madelin Mas

Food Service Specialist

Lacey Mattson

Instructional Specialist Title I

Ian Maxey

Teacher - English

Mistie Mcclelland

Counselor, last names A-Co

James Mccoy

Teacher - Theatre Arts

John Mcdaniels

CTE Teacher

Charlene Mckibbin

Teacher - Math/Coach

Carina Medina

Special Education Life Skills Aide

Jennifer Meek

Counselor, last names: Cp - Hen

Shannon Mims

Instructional Specialist Title I

Jeannette Mitchell

Teacher - Physical Education/Coach

Ashley Montes

Orchestra Director

Carol Morgan

Teacher - Credit Recovery

Karen Morris

Principal

Timothy Newville

Teacher - Social Studies

Cody Nguyen

Teacher - Social Studies/Coach

Elfega Nieto

Custodian

Claire Norris

Teacher - Social Studies

Facundo Nunez

Custodian

Veronica Ortega

ARD Clerk

Alejandra Paredes Gaspar

Secretary

Stuart Parfrey

Teacher - Social Studies/Coach

Samantha Parker

Teacher - Social Studies/Coach

James Patterson

Teacher - Special Education

Anna Peeples

Choir Director

Bussy Perez Tovar

Teacher - Spanish

Katrina Phillips

Teacher - Social Studies

Jasmine Pineda

Custodian

Dakota Porter

Security Guard

Amparo Quick

Teacher - Spanish

Gloria Raines

Art Teacher

Michelle Rainey

Teacher - Special Education

Phillip Randall

Teacher - Physical Education/Coach

Rochelle Regan

Teacher - Family/Consumer Sciences

Lindsey Reid

Teacher - At Risk

Candace Reynolds

Teacher - Math

Sodie Roberson

Security Guard

Griselda Rodriguez

Counselor's Secretary

Oliver Rodriguez

Choir Director

Yokabel Rodriguez

Teacher - Spanish

Rachelle Rogers

Teacher - Family/Consumer Sciences

Luz Romero Villegas

Security Guard

Marshall Roorda

Teacher - Social Studies/Coach

Alice Roycroft

ISS Aide

Stephanie Saberre

Teacher - Science

Yolanda Sanchez

Attendance Secretary

Francisco Sandoval

Campus Athletic Director

Corey Sapp

Teacher - English

Erin Sapp

Teacher - Special Education

James Satterwhite

Teacher - Social Studies/Coach

Daniel Schalit

Teacher - Science

Belinda Scott

Teacher - Business

Catarina Shelton

7108

Mary Shepard

Teacher - English

Jason Shepherd

Assistant Principal

Jennifer Slaughter

Special Education Aide

Chelsea Smith

Teacher - Social Studies

Kimberly Smith

Teacher - Special Education

Patricia Solano

Security Guard

Shunta Spencer

Advanced Academic Specialist

Lacy Starnes

Assistant Principal

Stavroula Stephanou

Teacher - Math

Carolyn Suazo

Teacher - JROTC

David Sydney

[jobname]

Monica Tanveer

Custodian

Adam Tarver

Teacher - Special Education

Sonu Thomas

Teacher - Math

John Thompson

Custodian

Aaron Thornton

Teacher - Social Studies

Cedric Truitt

Teacher - Science

Chanlynn Turner

Teacher - Family/Consumer Sciences

Karen Turner

CTE Teacher

Randall Tuttle

Custodian

Michele Vadnais

Library Aide

Juana Velasquez

Custodian

Ashley Villa

Special Education Life Skills Aide

Jeremiah Villarreal

Teacher - Social Studies/Coach

Erica Wallace

Teacher - Science

Aaron Ward

CTE Teacher

Keli Weeks

Art Teacher

Anissa Whetstine

Teacher - Professional Communications

Mark Wilburn

Teacher - At Risk

Demarsha Williams

Teacher - Math

Saugonda Williams

Special Education Aide

Jeremy Williamson

Teacher - Math

Lynne Wilson

Teacher - Speech

Matthew Wilson

Teacher - Math/Coach

Julie Wise

Teacher - English

Melissa Wood

Teacher - Family/Consumer Sciences

Nicole Wright

Teacher - Special Education

Tara Yeater

Teacher - Business/Coach

Donna Zieba

Teacher - Special Education